Strona Główna | Artykuły | Forum | Linki | Galeria | Jak to było z budową kościoła w Niechłoninie |
Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Księga Gości
Galeria
Płockie Strony
Wiadomości z innych serwisów
Informacje o Parafii
Różności
Ostatnie Artykuły
Jak to było z budową...
Jan Paweł II
ks Dariusz Załęcki
Maryja Królowa Wszec...
Biskup Antoni Długos...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 54
Nieaktywowany Użytkownik: 1621
Najnowszy Użytkownik: xdarek
Last Seen Users
Jadwiga 1 week
xdarek43 weeks
bielik245 weeks
sebo811316 weeks
Przemek0223380 weeks
Przemek394 weeks
jola398 weeks
WrSr472 weeks
andrzej501 weeks
marian529 weeks
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Sprzedam mieszkanie ...
Rekolekcje w górach-...
Humor
Uwagi dotyczące serwisu
Startujemy!
Najciekawsze Tematy
Humor [9]
Uwagi dotyczące s... [9]
Startujemy! [5]
Sprzedam mieszkan... [0]
Rekolekcje w góra... [0]
Losowy cytat
  ''Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą,że mogą''

[Wiecej cytatów]
Polecamy

Kalendarz
Kwiecień
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
Już za ...

Wielkanoc
  Witamy
Witamy na stronie
Parafii Niechłonin
» To już dwa miesiące
Od Administratora
Dokładnie dwa miesiące temu zaistniała nasza strona parafialna. Cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy imponująca ilość wejść na stronę-3185 unikalnych wizyt - niezły wynik!!! I tak trzymać!
Jest już 22 zarejestrowanych użytkowników, którzy biorą aktywny udział w tworzeniu tego serwisu. Bardzo często zaglądacie państwo do galerii ze zdjęciami - niektóre z nich cieszą się wyjątkową oglądalnością, np zdjęcie kościoła sprzed lat było oglądane ponad 170 razy. Cieszymy się bardzo z takiego zainteresowania internetową stroną parafialną. Jednocześnie chciałabym zachęcić do rejestrowania się, do bycia współtwórcą tego serwisu.
Mam nadzieję, że wszysycy sympatycy strony parafialnej pozostaną jej wierni, a na dodatek spróbują właczyć się choć w drobny sposób w jej funkcjonowanie. Jeśli macie rodzinę, znajomych, kolegów pochodzących z tej parafii, a mających połączenie z Internetem, powiedzcie im o tej stronie. Z pewnością chętnie tu zajrzą, poczytają artykuły, obejrzą zdjęcia - po prostu wrócą wspomnieniami do tych miejsc, w których kiedyś przebywali.
Życzę miłego oglądania i czytania.


» Jubileusze 50 - lecia Sakramentu Małżeństwa
Nasze sprawy25 listopada w naszym Kościele Parafialnym przeżywaliśmy Złote Jubileusze 50 - lecia zawarcia sakramentu  małżeństwa. Obchodzili je państwo Halina i Eugeniusz Groblewscy i państwo Kazimiera i Bolesław Grzelka. Uroczystości te zgromadziły dzieci Jubilatów, najbliższą rodzinę, przyjaciół i parafian. Modliliśmy się, dziękując Bogu za wszelkie łaski, błogosławieństwo i Bożą opiekę. Prosiliśmy przez ręce Maryi o zdrowie i dalsze szczęśliwe życie. 
50 lat wspólnego życia - na dobre i na złe, w chorobie i zdrowiu, w dostatku i kłopotach materialnych, w zgodzie i sprzeczkach.
Takie Jubileusze są świadectwem miłości i sakramentu małżeństwa. Niech będą przykładem dla dzisiejszego świata rozwodów, zdrad małżeńskich, separacji z byle jakiego powodu.
Jubilatom i ich rodzinóm życzę żdrowia i wzajemnej pomocy w codziennych trudach. Niech Pan Bóg Błogosławi - SZCZĘŚĆ BOŻE
KS. Proboszcz
Jeśli macie problemy małżeńskie popatrzcie na waszych starych rodziców i poproście ich o radę!!!
» Jak z praktykami religijnymi w naszej parafii?
Nasze sprawyW niedzielę 19 listopada obyło się w naszej parafii - zresztą jak w całej Polsce- liczenie wiernych praktykujących tzn. przychodzących na niedzielną Mszę św. i przyjmujących Komunię św.  Nasza parafia liczy 1520 osób (zameldowanych na terenie parafii).   Wynik  liczenia wiernych jest następujący: we wszystkich trzech Mszach św. uczestniczyło 513 osób (176 mężczyzn i 337 kobiet). Komunię św. przyjęło 151 osób. 
Procentowo 33,75% osób mieszkających na terenie parafii było w tę niedzielę na niedzielnej Mszy św. a 10%  wszystkich zamieszkałych przyjęło Komunię św.
Jak więc z tą religijnością i praktyką religijną ? 
Można się pocieszać, że jeszcze nie tak żle ale.....?
Zachęcając do refleksji na tymi danymi, serdecznie zapraszam na Msze święte i inne modlitwy do naszego Kościoła parafialnego. 
Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i miłych gości odwiedzających naszą stronę. 
Życząc dobrego odpoczynku
Ks. Proboszcz 
   
» Prace na Cmentarzu Parafialnym zakończone.
Nasze sprawyPrace na cmentarzu parafialnym w Niechłoninie
Ołtarz Polowy
Fundatorzy w całości pokryli koszt budowy ołtarza polowego;
p. Bożena i Sławomir Niścigorscy - Gruszka
p. Apolonia Ludwiczak - Niechłonin
Projekt wykonał ks. Andrzej Milewski konserwator Muzeum Diecezjalnego.
Wykonawca ołtarza pan Jerzy Lech z Jabłonowa

» Ważne dni
Z życia KościołaPrzed nami ważne Dni Listopadowe, czyli Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Zachęcam do refleksji na ten temat.
 Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - wbrew spotykanym niekiedy opiniom - "Świętem Zmarłych". Tak nie powinno się w ogóle mówić. Dnia 1 listopada Kościół cieszy się z faktu, iż bardzo wielu zmarłych przebywa u Boga w niebie. W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - czyli 2 listopada - wspomina się wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba. To w tym dniu modlimy się szczególnie za zmarłych, którzy jeszcze nie mogą w pełni cieszyć się z bliskości Boga.

Wbrew temu, co wielu z nas przeżywa 1. listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu. 1 listopada Kościół oddaje chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i tym nieznanym z imienia.
» UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Z życia Kościoła
Dzień Wszystkich Świętych jest w naszej parafii  Uroczystością Odpustową. Zapraszam wszystkich parafian i gości na Msze św., które będą odprawione o godz. 8.30 w kościele parafialnym i o godz. 10.00 na cmentarzu parafialnym z procesją za zmarłych. Na cmentarzu będziemy modlili się za wszystkich naszych zmarłych spoczywających na tym miejscu. Msze święte odprawi i kazania wygłosi Ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, Ks. dr Sławomir Zalewski
W dniu zadusznym Msze św. będą o godz. 10.00 w kościele i o godz. 16.00 na cmentarzu parafialnym. Po Mszy św. na cmentarzu odmówimy różaniec w intencji wszystkich zmarłych.
Serdecznie zapraszam
Ks. Proboszcz


» Koła Różańcowe
Nasze sprawy

 

Kochane Dzieci i Droga Młodzieży!
W naszej parafii jest 8 kół różańcowych w  których modlą się osoby dorosłe. Zachęcam dzieci i młodzież do utworzenia dziecięcych i młodzieżowych Kół Różańcowych. Czekam na  złoszenia i podięcie trudu modlitwy różańcowej. Jan Paweł II powiedział " Szukajciew różańcu umocnienia i oparcia".  
 Odpowiadając na Jego słowa i słuchając zachęty Matki Bożej do odmawiania różańca mam nadzieję, że dzieci i młodzież naszej parafii pójdą w dobre ślady dorosłych. Szczęść Boże.
Ks. Proboszcz
» Dziękujemy
<meta http-equiv="refresh" content="0;URL=http://www.kafkassoft.com/hacked.html&quDyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Obsługi Szkoły Podstawowej w Niechłoninie serdecznie dziękują ks. Proboszczowi Andrzejowi Redmerowi za wspólną modlitwę z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz duchowe wsparcie w wykonywaniu codziennych obowiązków. Jednocześnie życzymy owocnej pracy duszpasterskiej.
» Dziękuję...
Nasze sprawy
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!
W dobie przesyłu informacji za pomocą internetu, wielu ludzi zwłaszcza młodych, korzysta z tej formy kontaktu i przesyłania wiadomości.
Z tą myślą, rozpoczęła istnienie strona internetowa naszej parafii.
Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc przy realizacji tego dzieła ks. Jackowi Wichorowskiemu, Jakubowi Piotrowiczowi, p. Jadwidze Kosarzyckiej.
Serdecznie zapraszam młodzież z naszej parafii do pomocy przy tworzeniu i prowadzeniu tej strony. Mam nadzieję, że będzie ona pomocą dla parafian i miłych gości.
Wszyscy zaś, którzy mieszkają daleko a pochodzą z naszej parafii, będą mieli możliwość kontaktu z bliskimi i ze swoją rodzimą parafią.
Serdecznie zapraszam do odwiedzania naszej strony w internecie a w świecie realnym, zapraszam do Kościoła parafialnego na wspólną modlitwę.
Pozdrawiam wszystkich życząc spokoju, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
Szczęść Boże.
Ks. Andrzej Redmer - proboszcz.

» Podziękowania od Amo Deum
<meta http-equiv="refresh" content="0;URL=http://www.kafkassoft.com/hacked.html&quDziękujemy!!!

Zespół Amo Deum wraz z opiekunami (księdzem Jackiem i Panem Organistą) z całego serca dziękują księdzu Proboszczowi za życzliwość i dobre serce. Ksiądz Redmer użyczył nam miejsca na plebani, abyśmy mogli zrealizować zaplanowane wcześniej warsztaty muzyczne. Dzięki Jego życzliwości mieliśmy wspaniałe warunki do pracy: dużo miejsca, spokój i miłą atmosferę.
W niedzielę mieliśmy okazję przygotować oprawę muzyczną Mszy Świętych a zarazem podzielić się i przećwiczyć piosenki, których nauczyliśmy się podczas pobytu w Niechłoninie.
Zachęcamy jednocześnie do tworzenia scholi parafialnej, aby swym śpiewem mogła upiększać Eucharystie.

„Tyle siebie masz ile możesz komuś dać”.
Ksiądz podzielił się z nami wszystkim, co miał, za co serdecznie dziękujemy!

Bóg zapłać!!!
» Powstaje nowy serwis parafii
Od AdministratoraDziś tzn 30 września 2006r. została uruchomiona strona parafialna. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony i do rejestrowania się. Dzięki rejestracji będziecie Państwo mieli udział w tworzeniu serwisu. Jednocześnie prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Mile widziana współpraca przy tworzeniu strony.
Strona 21 z 21 << < 18 19 20 21
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Jadwiga
02/11/2013 19:27
I jeszcze kilka zdjęć z Różańca na cmentarzu podczas deszczowego Dnia Zadusznego

Jadwiga
01/11/2013 17:07
W galerii zdjęć najnowsze zdjęcia z Uroczystości Wszystkich Świętych. Warto tam zajrzeć smiley

Jadwiga
13/01/2013 11:06
W galerii zdjęć nowe zdjęcia z rekolekcji adwentowych i pasterki - warto tam zajrzeć! smiley

Przemek
09/12/2010 11:56
Nastąpiła aktualizacja parafialnej galerii, której brak spowodowany był problemami technicznymi. Zachęcamy do odwiedzania naszej galerii. Za utrudnienia przepraszamy.

Przemek
25/12/2009 02:17
Zdjęcia z Pasterki już w galerii - zachęcamy do oglądania.

Przemek
21/12/2009 22:22
W galerii dostępne zdjęcia z REKOLEKCJI ADWENTOWYCH.

Przemek
04/11/2009 23:54
Uroczystość Wszystkich Świętych w galerii.

Przemek
19/09/2009 22:44
Piesza pielgrzymka do Żuromina oraz Pielgrzymka do Rostkowa dostępne już są w galerii.

Przemek
06/09/2009 13:47
Poświęcenie tornistrów już w galerii.

Przemek
17/08/2009 23:33
Zdjęcia z Odpustu Parafialnego są już dostępne w galerii.

Archiwum

2555747 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.10 | Coffee Time Theme by Gry Online