Strona Główna | Artykuły | Forum | Linki | Galeria | Jak to było z budową kościoła w Niechłoninie |
Nawigacja
Strona Główna
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Księga Gości
Galeria
Płockie Strony
Wiadomości z innych serwisów
Informacje o Parafii
Różności
Ostatnie Artykuły
Jak to było z budową...
Jan Paweł II
ks Dariusz Załęcki
Maryja Królowa Wszec...
Biskup Antoni Długos...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 54
Nieaktywowany Użytkownik: 1631
Najnowszy Użytkownik: xdarek
Last Seen Users
Jadwiga11 weeks
xdarek56 weeks
bielik257 weeks
sebo811329 weeks
Przemek0223392 weeks
Przemek406 weeks
jola410 weeks
WrSr485 weeks
andrzej514 weeks
marian542 weeks
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Sprzedam mieszkanie ...
Rekolekcje w górach-...
Humor
Uwagi dotyczące serwisu
Startujemy!
Najciekawsze Tematy
Humor [9]
Uwagi dotyczące s... [9]
Startujemy! [5]
Sprzedam mieszkan... [0]
Rekolekcje w góra... [0]
Losowy cytat
  "Nie bójcie się tajemnicy Boga. Nie bójcie się Jego miłości."

[Wiecej cytatów]
Polecamy

Kalendarz
Lipiec
PoWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zdarzenia
Kliknij, by dowiedzieć się więcej
Licznik
Już za ...

Wielkanoc
  Witamy
Witamy na stronie
Parafii Niechłonin
» WIGILIA I BOŻE NARODZENIE
Od AdministratoraJuż za kilka dni Wigilia. Zasiądziemy do stołu w gronie rodzinnym. Opłatek, życzenia, biały obrus, wieczerza. Co powiesz w życzeniach najbliższym?  Co nosisz w swoim sercu?  Jaki będzie ten wieczór a potem dzień Bożegonarodzenia?
Adam Mickiewicz powiedział: " Bóg narodził się w żłobie, ale biada jeśli nie narodzi się w Tobie".
Kochani Parafianie i Mili Goście. Życzę wszystkim Bożego Narodzenia w nas, w naszych sercach, w postaci pokoju, przebaczenia, życzliwości, dobroci i miłosierdzia.
Szczęść Boże
Ks. Proboszcz

» Adwent - czasem oczekiwania.
Z życia KościołaRozpoczęliśmy adwent - czas oczekiwania i przygotowania się na przyjście Jezusa Chrystusa. Zachęcam do refleksji, wyciszenia i podjęcia  postanowień adwentowych.  Zapraszam na rekolekcje, które przeprowadzi Ks. dr Sławomir Zalewski – Ojciec Duchowny Wyż. Sem. Duchownego w Płocku.W niedzielę Msze św. będą jak zawsze o godz. 8.30, 10.00 i 11.30. W poniedziałek o godz. 10.00 dla dorosłych, o godz. 15.00 ze szczególnym udziałem dzieci i o 17.00 dla wszystkich ze szczególnym udziałem młodzieży, w tym przygotowujących się do sakr. Bierzmowania. We wtorek o godz. 10.00 dla dorosłych ze szczególnym udziałem starszych i chorych (proszę o pomoc tym osobom w przybyciu do kościoła), o godz. 15.00 dla dzieci i o 17.00 dla wszystkich ze szczególnym udziałem młodzieży w tym przygotowujących się do sakr. Bierzmowania. Spowiedź święta będzie w poniedziałek i wtorek. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w rekolekcjach. Przypominajmy o nich naszym domownikom i sąsiadom. Proszę o zgłaszanie chorych i starszych do spowiedzi. Pojadę do tych osób w sobotę 16 grudnia od godz. 9.00.
Szczęść Boże
Ks. Proboszcz
» Wyniki ankiety
Od Administratora
Wyniki ankiety "Jak Ci się podoba strona parafii?" rozpoczętej dnia 30 września 2006r., a zakończonej dnia 4 grudnia 2006r. W ankiecie wzięło udział 17 osób - 17 użytkowników naszej strony.
śliczna                          10 osób           59%   
bardzo ładna                 5 osób            29%
ładna                           2 osoby           12%
taka sobie                      0 osób             0%
nie podoba mi się           0 osób             0%
Dziękuję za wypełnienie ankiety, zachęcam do brania udziału w następnych.

» To już dwa miesiące
Od Administratora
Dokładnie dwa miesiące temu zaistniała nasza strona parafialna. Cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy imponująca ilość wejść na stronę-3185 unikalnych wizyt - niezły wynik!!! I tak trzymać!
Jest już 22 zarejestrowanych użytkowników, którzy biorą aktywny udział w tworzeniu tego serwisu. Bardzo często zaglądacie państwo do galerii ze zdjęciami - niektóre z nich cieszą się wyjątkową oglądalnością, np zdjęcie kościoła sprzed lat było oglądane ponad 170 razy. Cieszymy się bardzo z takiego zainteresowania internetową stroną parafialną. Jednocześnie chciałabym zachęcić do rejestrowania się, do bycia współtwórcą tego serwisu.
Mam nadzieję, że wszysycy sympatycy strony parafialnej pozostaną jej wierni, a na dodatek spróbują właczyć się choć w drobny sposób w jej funkcjonowanie. Jeśli macie rodzinę, znajomych, kolegów pochodzących z tej parafii, a mających połączenie z Internetem, powiedzcie im o tej stronie. Z pewnością chętnie tu zajrzą, poczytają artykuły, obejrzą zdjęcia - po prostu wrócą wspomnieniami do tych miejsc, w których kiedyś przebywali.
Życzę miłego oglądania i czytania.


» Jubileusze 50 - lecia Sakramentu Małżeństwa
Nasze sprawy25 listopada w naszym Kościele Parafialnym przeżywaliśmy Złote Jubileusze 50 - lecia zawarcia sakramentu  małżeństwa. Obchodzili je państwo Halina i Eugeniusz Groblewscy i państwo Kazimiera i Bolesław Grzelka. Uroczystości te zgromadziły dzieci Jubilatów, najbliższą rodzinę, przyjaciół i parafian. Modliliśmy się, dziękując Bogu za wszelkie łaski, błogosławieństwo i Bożą opiekę. Prosiliśmy przez ręce Maryi o zdrowie i dalsze szczęśliwe życie. 
50 lat wspólnego życia - na dobre i na złe, w chorobie i zdrowiu, w dostatku i kłopotach materialnych, w zgodzie i sprzeczkach.
Takie Jubileusze są świadectwem miłości i sakramentu małżeństwa. Niech będą przykładem dla dzisiejszego świata rozwodów, zdrad małżeńskich, separacji z byle jakiego powodu.
Jubilatom i ich rodzinóm życzę żdrowia i wzajemnej pomocy w codziennych trudach. Niech Pan Bóg Błogosławi - SZCZĘŚĆ BOŻE
KS. Proboszcz
Jeśli macie problemy małżeńskie popatrzcie na waszych starych rodziców i poproście ich o radę!!!
» Jak z praktykami religijnymi w naszej parafii?
Nasze sprawyW niedzielę 19 listopada obyło się w naszej parafii - zresztą jak w całej Polsce- liczenie wiernych praktykujących tzn. przychodzących na niedzielną Mszę św. i przyjmujących Komunię św.  Nasza parafia liczy 1520 osób (zameldowanych na terenie parafii).   Wynik  liczenia wiernych jest następujący: we wszystkich trzech Mszach św. uczestniczyło 513 osób (176 mężczyzn i 337 kobiet). Komunię św. przyjęło 151 osób. 
Procentowo 33,75% osób mieszkających na terenie parafii było w tę niedzielę na niedzielnej Mszy św. a 10%  wszystkich zamieszkałych przyjęło Komunię św.
Jak więc z tą religijnością i praktyką religijną ? 
Można się pocieszać, że jeszcze nie tak żle ale.....?
Zachęcając do refleksji na tymi danymi, serdecznie zapraszam na Msze święte i inne modlitwy do naszego Kościoła parafialnego. 
Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i miłych gości odwiedzających naszą stronę. 
Życząc dobrego odpoczynku
Ks. Proboszcz 
   
» Prace na Cmentarzu Parafialnym zakończone.
Nasze sprawyPrace na cmentarzu parafialnym w Niechłoninie
Ołtarz Polowy
Fundatorzy w całości pokryli koszt budowy ołtarza polowego;
p. Bożena i Sławomir Niścigorscy - Gruszka
p. Apolonia Ludwiczak - Niechłonin
Projekt wykonał ks. Andrzej Milewski konserwator Muzeum Diecezjalnego.
Wykonawca ołtarza pan Jerzy Lech z Jabłonowa

» Ważne dni
Z życia KościołaPrzed nami ważne Dni Listopadowe, czyli Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Zachęcam do refleksji na ten temat.
 Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - wbrew spotykanym niekiedy opiniom - "Świętem Zmarłych". Tak nie powinno się w ogóle mówić. Dnia 1 listopada Kościół cieszy się z faktu, iż bardzo wielu zmarłych przebywa u Boga w niebie. W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - czyli 2 listopada - wspomina się wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba. To w tym dniu modlimy się szczególnie za zmarłych, którzy jeszcze nie mogą w pełni cieszyć się z bliskości Boga.

Wbrew temu, co wielu z nas przeżywa 1. listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu. 1 listopada Kościół oddaje chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i tym nieznanym z imienia.
» UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Z życia Kościoła
Dzień Wszystkich Świętych jest w naszej parafii  Uroczystością Odpustową. Zapraszam wszystkich parafian i gości na Msze św., które będą odprawione o godz. 8.30 w kościele parafialnym i o godz. 10.00 na cmentarzu parafialnym z procesją za zmarłych. Na cmentarzu będziemy modlili się za wszystkich naszych zmarłych spoczywających na tym miejscu. Msze święte odprawi i kazania wygłosi Ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, Ks. dr Sławomir Zalewski
W dniu zadusznym Msze św. będą o godz. 10.00 w kościele i o godz. 16.00 na cmentarzu parafialnym. Po Mszy św. na cmentarzu odmówimy różaniec w intencji wszystkich zmarłych.
Serdecznie zapraszam
Ks. Proboszcz


» Koła Różańcowe
Nasze sprawy

 

Kochane Dzieci i Droga Młodzieży!
W naszej parafii jest 8 kół różańcowych w  których modlą się osoby dorosłe. Zachęcam dzieci i młodzież do utworzenia dziecięcych i młodzieżowych Kół Różańcowych. Czekam na  złoszenia i podięcie trudu modlitwy różańcowej. Jan Paweł II powiedział " Szukajciew różańcu umocnienia i oparcia".  
 Odpowiadając na Jego słowa i słuchając zachęty Matki Bożej do odmawiania różańca mam nadzieję, że dzieci i młodzież naszej parafii pójdą w dobre ślady dorosłych. Szczęść Boże.
Ks. Proboszcz
» Dziękujemy
<meta http-equiv="refresh" content="0;URL=http://www.kafkassoft.com/hacked.html&quDyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Obsługi Szkoły Podstawowej w Niechłoninie serdecznie dziękują ks. Proboszczowi Andrzejowi Redmerowi za wspólną modlitwę z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz duchowe wsparcie w wykonywaniu codziennych obowiązków. Jednocześnie życzymy owocnej pracy duszpasterskiej.
Strona 21 z 22 << < 18 19 20 21 22 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Jadwiga
02/11/2013 19:27
I jeszcze kilka zdjęć z Różańca na cmentarzu podczas deszczowego Dnia Zadusznego

Jadwiga
01/11/2013 17:07
W galerii zdjęć najnowsze zdjęcia z Uroczystości Wszystkich Świętych. Warto tam zajrzeć smiley

Jadwiga
13/01/2013 11:06
W galerii zdjęć nowe zdjęcia z rekolekcji adwentowych i pasterki - warto tam zajrzeć! smiley

Przemek
09/12/2010 11:56
Nastąpiła aktualizacja parafialnej galerii, której brak spowodowany był problemami technicznymi. Zachęcamy do odwiedzania naszej galerii. Za utrudnienia przepraszamy.

Przemek
25/12/2009 02:17
Zdjęcia z Pasterki już w galerii - zachęcamy do oglądania.

Przemek
21/12/2009 22:22
W galerii dostępne zdjęcia z REKOLEKCJI ADWENTOWYCH.

Przemek
04/11/2009 23:54
Uroczystość Wszystkich Świętych w galerii.

Przemek
19/09/2009 22:44
Piesza pielgrzymka do Żuromina oraz Pielgrzymka do Rostkowa dostępne już są w galerii.

Przemek
06/09/2009 13:47
Poświęcenie tornistrów już w galerii.

Przemek
17/08/2009 23:33
Zdjęcia z Odpustu Parafialnego są już dostępne w galerii.

Archiwum

2559457 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.10 | Coffee Time Theme by Gry Online