Ważne dni
Dodane przez andrzej dnia Październik 27 2006 19:01:56
Przed nami ważne Dni Listopadowe, czyli Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Zachęcam do refleksji na ten temat.
 Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - wbrew spotykanym niekiedy opiniom - "Świętem Zmarłych". Tak nie powinno się w ogóle mówić. Dnia 1 listopada Kościół cieszy się z faktu, iż bardzo wielu zmarłych przebywa u Boga w niebie. W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - czyli 2 listopada - wspomina się wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba. To w tym dniu modlimy się szczególnie za zmarłych, którzy jeszcze nie mogą w pełni cieszyć się z bliskości Boga.

Wbrew temu, co wielu z nas przeżywa 1. listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu. 1 listopada Kościół oddaje chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i tym nieznanym z imienia.
Rozszerzona zawartość newsa